Agjencia Zhurnal.mk.

“Peshq të mëdhenj” në pranga? DETAJE nga megaoperacioni, mes të arrestuarve zyrtarë të lartë dhe 1 prokuror. S’mungojnë as policë

“Peshq të mëdhenj” kanë rënë në rrjetën e megaoperacionit anti-drogë, i koduar “Shpirti”. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se mes të arrestuarve ka prokurorë, drejtues policie si dhe zyrtarë të lartë publik. Prokurori i fundit që është arrestuar është Edmond Karriqi, i cili mbante postin e kryeprokurorit të Kukësit, por nuk dihet nëse ka lidhje me operacionin.

 

Të gjithë të prangosurit, emrat e të cilëve nuk janë bërë ende me dije, janë pjesë e një grupi kriminal të dyshuar për korrupsion, shpërdorim detyre, pastrim parash e trafik ndërkombëtar të sasive të konsiderueshme të lëndëve narkotike.

Related posts

Rama takim me kompani lider në tregun e energjisë në SHBA e BE: Transformojmë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë

D V

220 shoferë të sanksionuar për ngasje të shpejtë

Z.H

Miratohet vendimi në Këshillin e Ministrave, Qeveria vendos indeksimin e pensioneve me 3.3 %! 3000 lekë më shumë për pensionistët për 3 muaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More