Agjencia Zhurnal.mk.

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka raportuar për pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit.

 

Rastet e dhunës kanë ndodhur në Podujevë, Prishtinë, Graçanicë dhe në veri të Mitrovicës.

Raporti i Policisë së Kosovës:

Podujevë 10.10.2021-13:00. Më datën 25.10.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti me datë 10.10.2021 kishte ushtruar dhunë fizike dhe kanosë bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare, e cila si pasojë e dhunës dhe frikës së bashku me dy fëmijët e saj ishte larguar nga shtëpia pasi ishte ndier e rrezikuar. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prishtinë 25.10.2021-06:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili për shkak të  një fjalosje që kishin pasur vajzat e tij në mes veti, e kishte sulmuar fizikisht njërën prej tyre viktimën femër kosovare, e cila ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Prishtinë, 25.10.2021-19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar  pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Graçanicë, 25.10.2021-19:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit e ka kanosur nënën e tij viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Mitrovicë Veri 25.10.2021 – 00:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i mitur, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij viktimës femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Related posts

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

D V

94 shoferë të sanksionuar në Shkup

Z H

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset 24-vjeçari

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More