Agjencia Zhurnal.mk.

Pesë persona humbën jetën në një aksident të helikopterit në Meksikë

Gjatë rënies së një helikopteri  në Meksikën qendrore, pesë njerëz vdiqën, duke përfshirë ministrin e Sigurisë Publike të shtetit federal të Aguaskalientes.

 

Të gjithë pesë personat në helikopter vdiqën, përfshirë edhe ministrin e Sigurisë Publike Havier Sançez Mendoza.

Guvernatori i shtetit federal meksikan të Aguaskalientes, Tere Himenez, deklaroi se shkaku i rrëzimit të helikopterit me siguri është aksident.

Related posts

NATO duhet të dëgjojë anëtarët lindorë dhe ‘të përgatitet për kërcënimet e ardhshme’, thotë presidenti estonez

D V

Tajvani paralajmëroi përgjigje ndaj stërvitjeve ushtarake kineze

Xh M

Analizë/ Si motivohen njerëzit anë e mbanë botës për t’u vaksinuar? Shpërblime deri 1 milion dollarë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More