Agjencia Zhurnal.mk.

Përveç Ligës së Kampionëve, Milani dhe Interi luftojnë edhe për katër shënjestra të njëjta

Në krye të përgatitjeve për ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, Milani dhe Interi mund të jenë gjithashtu të vendosur për të luftuar në tregun e transferimeve, pasi të dy klubet thuhet se po monitorojnë katër objektiva të njëjtë.

Të dyja skuadrat raportohet gjerësisht se janë në treg për një sulmues të ri.

Për kuqezinjtë, është rasti për të hequr presionin nga 36-vjeçari Olivier Giroud pas dështimit të Divock Origit, ndërsa Nerazzurrët janë në kërkim të një partneri afatgjatë për Lautaro Martinez.

Sipas Il Quotidiano Sportivo, të dy klubet thuhet se janë të interesuara për të blerë italianin e talentuar, Mateo Retegui nga Tigre, ku ai aktualisht kryeson listat e golashënuesve të ligës së Argjentinës për sezonin 2022/2023.

Një tjetër opsion në sulm për të dyja palët është sulmuesi belg 23-vjeçar Lois Openda nga Lens, i cili ka arritur deri në 19 gola në sezonin e tij debutues në Ligue 1.

Ka edhe dy lojtarë të rinj në Serie A për të cilët janë të interesuar të dy klubet, përkatësisht Giorgio Scalvini i Atalantas dhe Tommaso Baldanzi i Empolit, përkatësisht 19 dhe 20 vjeç.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy