Agjencia Zhurnal.mk.

Persona të maskuar shtënë me armë në veri, bërtasin “Kosova është Serbi”

Pas situatës së krijuar në veri nga largimi i serbëve nga institucionet e Kosovës është publikuar një video ku shihen disa persona të armatosur.

 

Këto pamje i ka siguruar “Istraga”, ku dëgjohen këta persona duke thënë se janë kthyer në Kosovë, raporton Zeri.info.

“Njerëz të armatosur me automatikë janë filmuar sot në veri të Kosovës. Në sfond dëgjohen disa burra duke shtënë me armë dhe duke bërtitur “U kthyem, Kosova është Serbi e Krimea është Rusi”, thuhet në përshkrimin e videos.

Related posts

​IKSHPK: Variantit “Delta” ia kemi ndalë turrin

D V

Zhvillimet në Listën Guxo, Avdyli: Ata që nuk u bënë zëvendësministra s’mund të thirren në emër të kapitalit politik të Vjosa Osmanit

D V

Ish-agjenti i UDB-së, Bozhidar Spasiq sërish flet për vrasjen e Kadri Zekës dhe vëllezërve Gërvalla, deputeti i LVV-së thotë se edhe ndonjë dorë shqiptari mund të ketë shtënë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More