Agjencia Zhurnal.mk.

Përsëri shtrenjtohen derivatet

Shkup, 31 janar – Çmimet e benzinës nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për një denarë për litër, ndërsa dizeli do të shtrenjtohet për gjysmë denari. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë, informon Zhurnal.

Me këtë vendim, çmimet e reja të benzinës EUROSUPER BS 95 do të jetë 79,5 denarë. EUROSUPER BS 98 – 81,5 denarë për litër ndërsa EURODIZEL do të kushtojë 71,5 denarë për litër. Çmimi i njejtë vlenë edhe për vajin ekstra të lehtë për amvisëri.

Për 0,509 denarë për kilogram shtrenjtohet edhe çmimi i Mazutit M-1 NS dhe od të kushtojë 44,722 denarë.//Zhurnal.mk

Related posts

Nga një futbollist premtues që veshi fanellën e Kosovës në majat e CS:GO – ky është ish-futbollisti që tani është pjesë e BNE

Redaksia

Në Tabanoc për hyrje në vend pritet deri në 40 minuta

Z.H

Kovaçevski: Sonte përfundojmë me premtimet, prej nesër nisim me realizimin e tyre

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More