Agjencia Zhurnal.mk.

Përsëri bie kamion në fontanën e sheshit në Shkup

Shkup, 23 nëntor – Në fontanën në sheshin e qytetit, si duket më shpesh kalojnë kamionë se sa njerëz. Sot është ndoshta hera e pestë që një kamion apo automjet bie në fontanën që nuk funksionon tanimë një kohë të gjatë, e më tepër i sjellë dëm qytetarëve dhe qytetit se sa që e zbukuron sheshin, shkruan Zhurnal.

 

Sot në mëngjes përsëri është parë të fundoset një kamion e që siç shihet nga fotografitë, i përket kompanisë “kare logistics”.

Qyteti i Shkupit në krye me Arsovskën nuk e ka ndërmend të ndërmer diçka prë rregullimin e kësaj fontane ta vë në funksion, së paku gjatë verës, ashtu siç funksiononte derisa me Shkupin udhëhiqte Shilegov. Por nga ajo që kemi parë kohëve të fundit, Arsovska ka probleme shumë më të mëdha se sa funksionimi i fontanës në qendër./Zhurnal.mk

Related posts

Ngecje në letërnjoftime, njerëz pa pension dhe ndihmë sociale, mund të ngelin edhe pa të drejtë vote

D V

Regjistrohen 1.554 raste të reja me Kovid-19, 34 të vdekur

D V

Xhaferi: Kuvendi për momentin nuk mund të zgjedhë gjykatës kushtetues

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More