Agjencia Zhurnal.mk.

Përsëri alarme për bomba nëpër shkollat e Shkupit, evakuohen katër objekte

Shkup, 4 nëntor – Në SPB Shkup, sot rreth orës 14 është marrë një denoncim se në e-mail adresat e katër shkollave (deri në këtë moment) në Shkup është dërguar kërcënim për bombë të vendosur.

 

“Menjëherë pas denoncimit të marrë, nga nëpunësit policorë janë ndërmarrë masa për evakuimin e suksesshëm të shkollave. Në vijim janë kontrollet antiterroriste dhe janë duke u ndërmarrë masa për zbardhjen e rastit”, konfirmuan për MIA-n nga MPB.

Related posts

KSHZ: Deri në orën 11 jehona në zgjedhje është 10,22 për qind

Redaksia

Der Leyen në vizitë te ministri i jashtëm Bujar Osmani

Z.H

Nuk ndalet Milloshoski, do t’i njoftojë BE-në, OSBE-në dhe Komitetin e Helsinkut për kërcënimet e Azirit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More