Agjencia Zhurnal.mk.

Përpos TMRO-së, edhe LSDM ka parashtruar gjashtë ankesa në KSHZ

Shkup, 2 nëntor – Deri në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) deri sot në përfundim me orën 15 janë dorëzuar gjithsej 13 ankesa për procedurën e votimit dhe procedurën për mbledhjen dhe përcaktimin e rezultateve.

 

“Janë dorëzuar shtatë ankesa nga partia politike TMRO, të cilat kanë të bëjnë në procedurën për mbledhjen dhe përcaktimin e rezultateve në vendvotimet 1156, 1178, 1157, 1182, 1183, 1176 dhe 1181 në Komunën Nagoriçan të Vjetër”, bëri të ditur KSHZ-ja.

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve informon se janë parashtruar edhe gjashtë ankesa nga Koalicioni i udhëhequr nga LSDM-ja, të cilat kanë të bëjnë në procedurën për votim, gjegjësisht për mbledhjen dhe përcaktimin e rezultateve në vendvotimet 2966/1 dhe 2958/1 në Komunën Shuto Orizare, për vendvotimin numër 162 në Komunën Konçe dhe për vendvotimet 835, 874 dhe 865 në Komunën e Koçanit

Related posts

Pendarovski për 30-vjetorin e pavarësisë: Të bashkohemi rreth interesave vitale të qytetarëve (drejtpërdrejtë)

D V

Regjistrohen 495 raste të reja me Kovid-19 prej 4.145 testimeve, 13 të vdekur dhe 308 pacientë të shëruar

D V

(Video) KSHZ pa vendim për 114 fletëvotimet e tepërta në Gostivar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More