Agjencia Zhurnal.mk.

Përplasje treni me furgon, dy persona kanë përfunduar në spital

Shkup, 20 nëntor – Paraditen e djeshme, treni që udhëtonte në linjën Shkup-Tabanëve, ka goditur një fugon në afërsi të vendkalimit hekurudhor në afërsi të fshatit Lopate, dy persona janë plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në orën 17:50, kur një lokomotivë ka goditur një fugon pasagjerësh. Dy persona janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës. Është dëmtuar vetëm fugoni, ndërsa në hekurudhën nuk ka pasur dëme materiale”, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) Kumanovë.

Rrjeti hekurudhor është normalizuar në orën 21:45 dhe po funksionon rregullisht pa ndalesa.

Related posts

 I dyshuari kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës është kapur në Türkiye, procedura për ekstradim ka filluar

Xh M

Spavoski konfirmon: Lupço Palevski është arrestuar në Turqi, ekzekutori i Vanjës u kap nga policia turke në Balikesir

Xh M

Pasiguri e panik pas vrasjes së 14-vjeçares në Shkup

Xh M