Agjencia Zhurnal.mk.

Përplasje mes bandave të shqiptarëve në itali, plagoset me thikë njëri prej tyre

Një i ri shqiptar i goditur me thikë në gjoks ndërsa dy bashkatdhetarë të tij janë duke u kërkuar nga karabinierët.

 

Larja e hesapeve u bë objekt i konfliktit në Casarza Ligure. Sipas dëshmitarëve u tha që dy persona kishin ndjekur dhe goditur me thikë një shqiptar dhe më pas ishin arratisur. Në vend ka mbërritur ambulanca dhe ka dhënë ndihmë mjekësore për të plagosurin.

Karabinierët e Sestri Levantes po kryejnë hetime duke kontrolluar kamerat e shumta të pranishme në zonë . Në të kaluarën në atë ishte zbuluar një bandë shqiptarësh të cilët kishin ideuar të varrosnin kavanoza qelqi me kokainë të gatshme për shitje.

Related posts

TIA jep njoftimin e rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë drejt Italisë: Do të qëndroni në karantinë

D V

Instituti i Vjenës: Ekonomia shqiptare rritje në 6.4%

D V

‘I ofruam LSI 15 mandate’/ Kryemadhi i përgjigjet deklaratave të PD: Mashtrim pervers që kalon çdo limit njerëzor, i shërben vetëm Ramës dhe hijes së tij!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More