Agjencia Zhurnal.mk.

Përplasi për vdekje ish- kunatin, dënohet me 30 vite burg 32 vjeçari

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 30-vite burg Albert Kacen, i cili përplasi për vdekje me makinë ish-kunatin e tij në Ishull-Lezhë, ngjare e ndodhur në vitin 2019-të.

 

32-vjeçari u gjet fajtor për vepren “Vrasje e kryer brenda rrethit familjar”.

Vendimi u dha në mungesë nga trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtari Artan Hajredinaj, ndërsa prokuroria kishte kërkuar dënimin e të pandehurit me 35-vite burg.

Babai i viktimes Preng Mena paralajmeroi ankimin të vendimit në Gjykaten e Apelit në Shkodër, duke akuzuar policinë dhe prokurorinë se nuk kanë hetuar siç duhet duke fshehur provat.

Ai kërcenon me vetëgjyësi nëse nuk do ndëshkohen dhe tre përsonat e tjere që sipas tij janë bashkëpunëtor në vrasjen e djalit të tij Ylli Mena.

Ngjarja e rëndë ndodhi me 21-shtator të vitit 2019-të në Ishull-Lezhë, teksa 32-vjeçari Ylli Mena po lëvizte me biçikletë u përplas nga një automjet dhe gjeti vdekjen disa orë më vonë në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi nuk mundi t’ju mbijetojë plagëve të marra.

Fillimisht u dyshua për aksident, por pas veprimeve hetimore rezulton se ngjarje ishte e qëllimshme dhe policia shpalli në kërkim 32-vjeçarin Albert Kaca.

Autori dhe viktima kishin patur konflikte më njëri tjetrin që pas divorcit te Ylli Menës me motrën e 32-vjeçarit Kaca, i cili prej tre vitesh vijon të jetë në arrati pasi nuk është arritur të prangoset nga policia.

Related posts

Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

D V

Përmbyset makina në Kamëz

Lea Muslija

Dy burrat ishin të dehur, njëri përfundon në reanimacion

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More