Agjencia Zhurnal.mk.

Përplasi për vdekje dentistin shqiptar dhe u largua, arrestohet 81-vjeçari në Zvicër

Policia zvicerane ka vënë në pranga një 81-vjeçar zviceran, i cili dyshohet se është drejtuesi i mjetit që përplasi për vdekje në Zyrih një shqiptar të Kosovës, Jetmir Morina, me profesion dentist.

Sipas Blick.ch, ngjarja ndodhi në autostradën A1, në Zyrih, kur 30-vjeçari, Jetmir Morina ndaloi t’i jepte ndihmë disa personave që ishin aksidentuar në atë zonë.

Por në ato momente një makinë ka përplasur Jetmirin duke e hedhur në ajër e duke e përplasur me një makinë tjetër. Aksidenti, fatkeqësisht ishte fatal për 30-vjeçarin, ndërkohë që shoferi 80-vjeçar u largua me urgjencë nga vendngjarja.

Advertisements

30-vjeçari nga fshati Topanicë i Kamenicës, ishte diplomuar për stomatologji dhe prej 6 vitesh jetonte dhe punonte në Zvicër, së bashku me bashkëshorten me të cilën kishte 3 vajza.

Related posts

Sveçla për vrasjen e 21-vjeçares: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Xh M

Vritet një grua në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj

Xh M

Gërvalla i bën thirrje diasporës që të marrë pjesë në procesin e regjistrimit të popullsisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy