Agjencia Zhurnal.mk.

Përmbytjet në Itali, qeveria njofton gjendje të jashtëzakonshme

Pas përmbytjeve, Këshilli i Ministrave të Italisë ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në një pjesë të territorit të provincave Ankona dhe Pesaro-Urbino.

 

Prej 24 orësh këto rajone ndodhen nën pushtetin e ujit.

Shirat e rrëmbyeshëm shkaktuan të paktën 9 viktima dhe 4 persona të zhdukur fati i të cilëve nuk dihet ende.

Më herët, edhe kryeministri Draghi vizitoi zonat e përmbytura.

Related posts

Irani i mbyll përfaqësinë diplomatike në Afganistan për shkak të sulmeve të paradokohshme

Xh M

Kriza e Ukrainës, temë kyçe në Konferencën e Sigurisë në Mynih

D V

Zhdukja e varferise, sukses me efekt global

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More