Agjencia Zhurnal.mk.

Përmbyten qindra hektarë tokë bujqësore në Shkodër

Probleme nga moti i keq pati dhe në qarkun e Shkodrës kete te hene.

 

Në njësinë administrative Ana e Malit u përmbyt rreth 200 hektarë tokë bujqësore për shkak të daljes nga shtrati të përroit të Balvaderit.

Situata po monitorohet autoritetet lokale qe këshillojnë qytetarët të evitojnë këto ditë udhëtimet drejt zonave turistike te Thethit.

Niveli i hidrocentraleve është normal. Bashkitë kanë detyrë ligjore, të marrin përgjegjësitë për të zbatuar planet e emergjencave civile për monitorimin e situatës. Kjo do të jetë në bashkëpunim me sektorin e emergjencave civile. Sapo kemi kontaktuar edhe me ARRSH-në dhe deri tani firmat kontraktuese janë në gjithë segmentet që kanë në ngarkim. Në qarkun e Shkodrës të gjitha rrugët janë të aksesueshme.’

Nga reshjet në disa fshatra në zonat e thella malore të qarkut të Shkodrës ka pasur dhe shkëputje të herëpashershme të energjisë.

Related posts

“Destinacion festash si në përralla”, Rama e nis ditën me pamjet nga Kelmendi

D V

“Forbes” rendit Valbonën mes 5 bukurive mahnitëse të Ballkanit Perëndimor

D V

“Burg, arratisje dhe non-grata, fati i “zi” i tre ish-kryeministrave në një foto me ish-presidentin George Bush

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More