Agjencia Zhurnal.mk.

Përleshen bandat rivale në burgun e Ekuadorit, të paktën 10 viktima

Një tjetër përleshje e dhunshme mes bandave rivale është regjistruar në një burg të Ekuadorit, ku për pasojë 10 persona kanë humbur jetën ndërsa shumë të tjerë kanë mbetur të lënduar.

 

Ngjarja e rëndë u zhvillua në burgun El Inca, në veri të kryeqytetit Quito dhe erdhi si pasojë e transferimit të kreut të bandës Los Lobos, Jonathan Bermudez në një burg të sigurisë së lartë

Autoritetet e burgut bëjnë me dije bëhet fjalë për një raprezalje të bandës kriminale, të privuar nga kreu, ndaj organizatave të tjera brenda burgut.

Kjo është përplasja e 11 e dhunshme në një burg ekuadorian që nga viti 2021, episode që deri tani kanë çuar në vdekjen e 401 personave.

Related posts

Indonezia “shqyrton” mundësinë e heqjes së dënimit me vdekje

Xh M

Bideni dhe Putini pajtohen të shtojnë diplomacinë mes tensionesh në Ukrainë

D V

Ukrainasit shpresojnë që sot sërish do të hapen nëntë korridore humanitare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More