Agjencia Zhurnal.mk.

Përkundër faktit që u pëlqye dhe pati pritshmëri të mëdha, këngëtari homoseksual i Australisë shënoi rezultat të dobët për vendin në ‘Eurovision 2022’

Përfaqësuesi i Australisë, Sheldon Riley pati një rezultat zhgënjyes në ‘Eurovision 2022’ pasi nuk siguroi vota të mjaftueshme.

Këngëtari australian, 23 vjeç, u dërgua në shtëpi, pavarësisht se i impresionoi shikuesit me performancën e tij të këngës emocionale “Not the Same” gjatë gjysmëfinales të së enjtes.

Ai mori vetëm dy pikë nga publiku dhe në rezultatin final u rendit i 15-ti, shkruan DailyMail Australia.

Pavarësisht se humbi fitoren, Sheldon ishte shumë i emocionuar për të takuar transversitin Conchita Wurst, e cila fitoi Eurovisionin në vitin 2014.

Gjatë gjysmëfinales në Torino të Italisë të enjten, Sheldon këndoi një këngë të titulluar “Not the Same”, të cilën e shkroi për betejat e tij si adoleshent homoseksual.

Fansat u mblodhën në Twitter për të komplimentuar Sheldon për performancën e tij të fuqishme, njëri prej të cilëve shkroi: “Sheldon Riley merr votën time në Eurovision”.

“Sheldon absolutisht e qau atë performancë”, shkroi një person tjetër.

“Sheldon u emocionua në fund të performancës në të vërtetë mua. Nuk kam para, por do të votoja për të”, komentoi një i tretë.

Ai i tha blogut Eurovision World për këngën e tij emocionale: “Këngën e kam shkruar vetë. Është një këngë tregimtare. Nuk kam parë se çfarë lloj suksesi kanë pasur njerëzit duke shkruar këngën e tyre, por nuk doja që dikush tjetër ta shkruante atë për mua”.

“Është errësirë, është orkestrale, ka këtë moment të madh. Unë u kam thënë njerëzve që të jenë të përgatitur”.

Sheldon u bë i famshëm në “The Voice Australia” në vitin 2018, dhe përfundimisht doli i treti në konkurs.

“Jam shumë mirënjohës për këtë përvojë. Duke dërguar dashurinë time për të gjitha vendet dhe delegacionet e tyre”, tha artisti australian.

Related posts

Kristen Stewart është fejuar me të dashurën Dylan Meyer

D V

Dua Lipa thyen rekord, kënga e saj “Levitating” është më e dëgjuara e vitit në Billboard

D V

Hilary Duff kritikon presidentin rus në një shkrim emocional për Ukrainën: Paratë nuk i bëjnë njerëzit të lumtur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More