Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon takimi QUINT-it me Kurtin, ambasadorët s’deklarohen për medie

Ka përfunduar takimi i Albin Kurtit me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, raporton Ekonomia Online. Të njëjtin nuk janë prononcuar për medie.

Temë kryesore e takimit u raportuar se ishin zhvillimet në veri.

Poashtu në takim u diskutua mundësia për gjetjen e shpejtë të një zgjidhjeje bazuar në kërkesat dhe këshillat e ambasadorëve.

Takimi ndodhi një ditë pasi ambasadorët e QUINT-it nuk shkuan në pritjen zyrtare të organizuar nga presidentja Vjosa Osmani për të festuar 12 qershorin, Ditën e Çlirimit të Kosovës.

Kryeministri Kurti do të dalë në orën 11:00 në konferencë për medie. Me ç’rast mund të bëhen të ditura detaje për takimin e sotëm i cili raportohet se u zhvillua për situatën e krijuar në veri.

Related posts

Osmani uron presidentin e Indonezisë

Xh M

Përfshihet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Xh M

Konfiskohen pako cigare me prejardhja nga Serbia, vlera rreth 60 mijë euro

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy