Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon stërvitja e Njësisë Speciale të FSK-së me Forcat Speciale të Shqipërisë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se pas 26 javëve të stërvitjeve, me shumë sukses ka përfunduar trajnimi i Forcave tona Speciale, trajnim ky i realizuar së bashku me Forcat Speciale të Shqipërisë, në terrene të ndryshme në Shqipëri.

 

Mehaj ka shkruar në Facebook se gjatë trajnimit, pjesëtarët tanë janë përgatitur për lidership, topografi, alpinizëm, përgatitje fizike, taktika speciale, përdorim të eksplozivëve, zbulim special, veprime me Helikopter, njohuri armatimi dhe qitje, shëndetësi etj.

“Trajnimi është mbyllur me sukses dhe Forcat tona të specializuara, janë në nivelin më të lartë të përgatitjes”, ka shkruar ai.

Related posts

Gashi: Me rezolutë do ta ndalim rritjen e çmimit të energjisë

Z H

KEDS njofton se vetëm të shtunën u dogjën tre transformatorë në rajonin e Prishtinës

Z H

Gjykata Supreme refuzon 15 ankesa të kandidatëve për asamblistë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More