Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon pjesa e parë në kryeqytet

Prishtina dhe Ballkani janë duke u përballur në derbin e javës së gjashtë në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Pjesa e parë është mbyllur në Fadil Vokrri me rezultatin 0-1.

Ndeshja ka filluar me disa minuta vonesë, kjo për faktin se kishte përleshje disa minuta para fillimit të ndeshjes mes dy tifozërive, shkruan OLLE.

Gjatë 45 minutave të para, dy skuadrat zhvilluan lojë të kujdesshme, me pak raste shënimi, dhe me mjaftë duele fizike.

Por disa sekonda para se të mbyllej pjesa e parë, Albion Rrahmani kalon në epërsi suharekasit pas asistimit të Armend Thaqit.

/Gazeta OLLE/

 

 

Related posts

Pagesa e kontributeve shumë e lartë, duhet të ketë tolerancë për gazetarët!

I.A

Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi (VIDEO)

Redaksia

Në Gjykatën Penale gjykim për lëndën “Thesari”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy