Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon pjesa e parë: Leicester City – Manchester City, ende pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Leicester Cityt dhe Manchester Cityt e vlefshme për Premier League.

Ndeshja, pas 45 minutave, është 0-0.

 

“Qytetarët” e kishin dominimin absolut të ndeshjes, duke e mbajtur “në kornizë të zonës” Leicesterin, që tentonte befasinë përmes kundërsulmeve.

Gjithsesi, ajo që mund të thuhet është se munguan rastet e pastra për gol.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më intensive, sidomos nga mysafirët.

Related posts

Karriera e Ronaldos ishte në ‘fije të perit’ – si u diagnostikua me një lëndim që nuk ka shërim dhe bëhej më keq me kalimin e kohës

D V

Ramsey jashtë skuadrës së Juventus për turneun para-sezonal

Lea Muslija

Abraham qetëson Romën: Mund të luaj ndaj Juventusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More