Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon pas gati 3 orë e gjysmë takimi Biden-Putin

Ka përfunduar takimi mes presidentëve Joe Biden dhe Vladimir Putin që zgjati më shumë se 3 orë e gjysmë.

 

Takimi mes tyre u zhvillua në Gjenevë, teksa mediat e huaja shkruajnë se presidenti Biden është larguar vetëm pak minuta më parë nga Villa La Grange, ku u mbajt takimi mes dy liderëve.

Presidentët Biden dhe Putin pritet të japin konferenca shtypi të ndara. Ishte Joe Biden ai që e kërkoi takimin e sotëm me Vladimir Putinin, dhe lëvizja e parë duket i takon pikërisht presidentit amerikan.

Të dy liderët zhvilluan takimin të shoqëruar nga Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretari i Shtetit Anthony Blinken.

Related posts

Macron beson në një marrëveshje për shmangie të luftës në Ukrainë

D V

Hungaria ofron rrugë të mundshme për eksportet e grurit të Ukrainës

Z.H

Joe Biden: Jemi më afër se kurrë të shpallim pavarësinë nga virusi

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More