Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon numërimi në Dibër: Pocesta fiton raundin e parë

Shkup, 17 tetor – Në komunën e Dibrës numërimi i votave tashmë ka përfunduar. Sipas rezultateve preliminare të ardhura në redaksinë e InfoShqip, partia fituese në Dibër është koalicioni ASH-Alternativa, shkuran InfoShqip.

 

Koalicioni ASH-AAA me kandidat Bekim Pocestën ka marrë 3999 vota ndërkohë që Bashkimi Demokratik për Integrim me kandidat Hekuran Dukën është radhitur i dyti me 3707 vota.

Sipas këtyre rezultateve në Komunën e Dibrës fitues që në raundin e parë është koalicioni i Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

Related posts

Despotovski: Fokusohemi në investime më cilësore të cilat sjellin paga më të larta

Z H

Ali Ahmeti: Korrupsioni bashkërisht të luftohet, përgjegjësia të mos i lihet vetëm politikës

N E

Realizohet kushti i Zejdit, Apasiev tërheq nënshkrimin, nesër seanca për votbesim të qeverisë

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More