Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon ndeshje, Ylli mposhtet nga Benfica dhe eliminohet nga kualifikimet e Ligës së Kampionëve

Skuadra e Yllit është mposhtur në Lisbonë ndaj Benficas, me ç’rast është eliminuar nga kualifikimet për Ligën e Kampionëve në basketboll.

Kampionët e Kosovës u mposhtën nga kampionët e Portugalisë.

Benfica triumfoi në këtë sfidë me rezultatin 67-92.

Lojtarët më të dalluar tek skuadra kosovare ishin Henrik Sirko dhe Ahmed Basir, teksa tek Benfica Barroso dhe Douglas.

Related posts

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

D V

Legjenda e Athletic Bilbaos, Iker Muniain do të largohet nga klubi pas 15 vitesh

D V

Gjiganti anglez hap negociatat me Feyenoordin për trajnerin Arne Slot

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky