Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon miqësorja e dytë e Dritës në Antalya, ky është rezultati ndaj skuadrës nga Superliga e Ukrainës

Drita ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë gjatë qëndrimit në Turqi, ku po përgatiten për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar.

Gjilanasit kanë barazuar me rezultat 1-1 ndaj Chornomorets Odessa, skuadrës nga Superliga e Ukrainës, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë i takoi plotësisht bardhekaltërve, të cilët shkuan në pushim me epërsi, pas golit të Marko Simonovskit, në minutën e 30-të.

Ukrainasit barazuan në fund të takimit, pas golit nga penalltia në minutën e 80-të.

Edhe në këtë ndeshje minuta pati për të gjithë lojtarët e ekipit në përjashtim të Dienit Isufit i cili ende nuk është i gatshëm për lojë.

Ndeshjen e radhës “Intelektualët” do ta zhvillojnë me datë 27 janar. /Gazeta Olle/

 

Related posts

Shitblerje me patundshmëri prej 251 milionë eurove në tremujorin e katërt të vitit të kaluar

Redaksia

Ruskoska: Edhe mua më kërcënuan me jetë nëse nuk i dënoj Zoran Zaevin dhe familjen e tij

Z.H

Dy komisione kuvendore sot mbajnë seanca

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More