Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundon mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve në PD, Xhaferraj i del në mbrojtje Bashës: Vendimi u mor në limite kohore

Ka përfunduar mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve në Partinë Demokratike, të cilët u thirrën nga Basha për të diskutuar mbi vendimin për përjashtimin nga Grupi parlamentar të ish kryeministrit Sali Berisha.

 

Mbledhja që nisur në orën 11:00 të paradites së sotme.

Në përfundim të kësaj mbledhje deputeti Ferdinant Xhaferaj në një prononcim të shkurtër për mediat mbështeti vendimin e liderit demokrat duke thëne se janë shmangur kostot afatgjate të PD dhe Shqipërisë.

“Vendimi u mor në limite kohore, mendoj se është një nga vendimet që merr parasysh eliminimin e kostove afatgjata për PD, që do të thonë kosto të gjata për Shqipërinë. Janë kthyer në stres për Shqipërinë”, u shpreh ai.

Related posts

Nikolla pret ambasadorin e Zvicrës: Fuqizim i bashkëpunimit parlamentar dhe mbështetje për reformat

D V

Kryeministri Rama poston videon e shkollës së rindërtuar në Tiranë: Një tjetër shembull i ambicies sonë për Shqipërinë 2030

D V

Kryhen 2,016,954 vaksinime anti-COVID

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More