Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundoi edicioni i tetë “Vjeshta dhe vargjet”, ja shpërblimet

Është mbajtur të shtunën, në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, edicioni i tetë i manifestimit letrar “Vjeshta dhe vargjet”, organizuar nga Art Club “Rifat Kukaj”, kryetari i saj Izet Abdyli. Në këtë manifestim letrar është organizuar tryezë shkencore për jetën dhe veprimtarinë e shkrimtarit Ymer Elshani si dhe janë dhënë tri çmime për tri poezitë më të mira të cilat kanë qenë në garë, me 27 të tjera, për poezitë më të mira. Gjithashtu, është organizuar edhe ekspozita virtuale e veprave të shkrimtarit Ymer Elshani dhe është dhënë çmimi motivues për të rinj.
Ndërkaq, çmimi për vepër jetësore i është dhënë veprimtarit Behram Hoti.

 

Poezitë e shpërblyera:

“Margaritar”, shifra “Odiseu”, vendi i parë, autor Syhejl Havolli

“Erdhe tek unë  si një valë”,  shifra “Mërgimtari”, vendi i dytë, autor Shefik Arifi

“Koha lëviz akrepat pa mëndu”, shifra “Koha”, vendi i trete, autore Farida Ramadani

Related posts

Filmi Zgjoi, jepet premierë në Uashington

D V

Nëna nga qielli ma zgjat dorën, më përkund e ma këndon një ninullë

D V

Onlajn shitje e biletave për panairin e librit 2021

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More