Agjencia Zhurnal.mk.

Përfshihet nga flakët një makinë, bllokohet tuneli i Kalimashit

Një automjet që po udhëtonte drejt Tiranës e që drejtohej nga një shtetas amerikan me banim në Serbi është përfshirë mëngjesin e së martës.

 

Ngjarja ka ndodhur teksa ishte duke udhëtuar brenda tunelit të Kalimashit.

Pasi ka konstatuar flakët, shoferi ka ndaluar automjetin duke pritur ardhjen e makinës zjarrfikëse të Bashkisë e stacionuar pranë tunelit, e cila në një kohë të shkurtër ka bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Për fat të mirë nuk ka dëme në njerëz përveç atyre materiale ndërkohë që deri në shuarjen e zjarrit dhe largimit të automjetit korsia e Rrugës se Kombit Kukës – Tunel ka qenë e bllokuar nga kolona e mjeteve. 

https://www.facebook.com/watch/?v=323512666142772

Related posts

Miratohet vendimet për një sërë shpronësimet, i hapet rruga vijimit të punimeve në unazën e qytetit të Kavajës dhe Korçës

D V

Bien në prangat e Policisë 4 shtetas

N E

Kryetarja e AMA-s, Armela Krasniqi takon përfaqësuesen e OSBE-së për Lirinë e Medias, Ribeiro: Diskutuam mbi vijimin e bashkëpunimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More