Agjencia Zhurnal.mk.

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

Lëngu i turshisë nuk ndihmon vetëm me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Sipas studimeve të fundit, ky lëng ka edhe vlera të tjera shëndetësore.

Ja disa prej tyre:

Qetëson muskujt

Ndihmon me hidratimin

Është lëng pa yndyrë që të vjen në ndihmë

Është i përballueshëm nga ana financiare

Përmban plot antioksidantë

Mundet t’ju ndihmojë në përpjekjet për të rënë në peshë

Ndihmon në rënien e nivelit të sheqerit në gjak

Ndihmon me tretjen.

Ëmbëlson aromën e gojës.

Related posts

Mjalti, shërues universal! Cilat sëmundje kuron dhe kush nuk duhet ta konsumojë

D V

Kjo është arsyeja se përse shkelmojnë foshnjat në barkun e nënës

D V

Peshku, arrat dhe vaji i ullirit – të mira për sytë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky