Agjencia Zhurnal.mk.

Përfaqësuesja e Lituanisë u shfaq edhe në Eurovision me të njëjtën veshje nga konkursi: Po mendoja një fustan tjetër, ai që më pëlqeu ishte shumë i shtrenjtë

Monika Liu tregoi më parë se do të veshë të njëjtin fustan edhe në Eurovision 2022, me të cilin u shfaq në konkursin “Pabandom is naujo” në Lituani.

Të paktën një element i inskenimit të Lituanisë për Eurovision Song Contest do të mbetet i njëjtë me finalen kombëtare, me Liun që tha se do të paraqitet me të njëjtën dukje.

“Po mendoja një fustan tjetër, por para së gjithash ai që më pëlqeu ishte shumë i shtrenjtë. Dhe përveç kësaj, kuptova se fustani i veshur në përzgjedhje është thjesht shumë i përshtatshëm dhe tashmë është bërë pjesë e pandashme e spektaklit”, u shpreh artistja për LRT.

Përfaqësuesja lituaneze nuk ka zbuluar asnjë detaj tjetër të performancës përpara provave, duke vendosur të presë deri në publikimin e klipit të parë për të diskutuar në detaje performancën e saj.

Por, kush është Monika Liu?

Monika Liubinaite, e njohur gjithashtu si Monika Liu, është 34 vjeçare dhe vjen nga Klaipeda në Lituaninë perëndimore.

Ajo ka filluar të merret me muzikë në moshën pesë vjeçare, ku filloi mësimet e violinës dhe filloi të këndonte në moshën pesëmbëdhjetë vjeçe.

Foto: Screenshot/YouTube

Monika studioi muzikë xhaz në Universitetin Klaipeda, më pas vazhdoi studimet në Kolegjin Berkeley në Boston, ShBA dhe u zhvendos në Londër për disa kohë përpara se të kthehej në Lituani.

Lituania debutoi në Eurovision Song Contest në vitin 1994, por në debutimin e tyre ata përfunduan në vendin e fundit me zero pikë. Lituania nuk u kthye në garë deri në vitin 1999 kur Aiste përfundoi në vendin e 20-të me këngën “Strazdas”.

Related posts

Ish-banori i Big Brother VIP, Meridian Ramçaj në mbështetje të Trixës: Mos u pendo kurrë për të shkuarën as mos kërko të kthesh kohën pas

D V

Zbulohet data kur nis sezoni i ri i “Për’puthen”

D V

Trixa befason me veprimin e fundit, shfaqet në fustan të nusërisë

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More