Agjencia Zhurnal.mk.

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave pëson humbjen më të thellë në histori

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka pësuar një tjetër humbje turpëruese.

Dardanet zhvilluan takimin e tretë për kualifikimet e Kupës së Botës për femra, por që kanë pësuar humbjen më të thellë në histori.

Vashat e Kosovës janë demoluar nga Përfaqësuesja e Belgjikës në konkurrencën e femrave me rezultat 7-0.

Tessa Wullaert shënoi tre gola për belget, derisa Justine Vanhaevermaet kontribuoi me dy të tjerë e Cayman e De Caigyny shënuan nga një tjetër për fitoren e thellë të Belgjikës.

Dardanet luajnë ndeshje nga viti 2017, derisa kjo ishte humbja më e thellë në histori të Përfaqësueses A të femrave.

Vlen të theksohet se rezultati më i thellë që kishte pësuar Kosova A e femrave ishte 6-0 dhe atë tri herë, dy herë nga Holanda dhe një herë nga Greqia.

Pas tri ndeshjeve në Grupin F, Kosova ndodhet në vendin e pestë me vetëm një pikë me golaverazh të tmerrshëm 1:11. /Gazeta Olle/

Related posts

BDI falënderon sovranin për besimin e dhënë

Z.H

Gjysma e komunave nuk kanë publikuar informacione për shërbimet që i ofrojnë

Z.H

Me thirrje të re tre milionë euro për projekte për bashkëpunim ndërkufitar me Kosovën

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More