Agjencia Zhurnal.mk.

Përballen çdo ditë me rrezikun, ushtarët ukrainas aksion në rajonin Donbas

Ushtarët ukrainas po përballen çdo ditë me rrezikun që vjen nga bombardimet e Rusisë.

Tashmë në vijën e parë të frontin në rajonin Donbas të Ukrainës ata kanë vijuar aksionin e tyre pa u menduar për vështirësitë.

Fotot tregojnë se si ata vijojnë kontrollin e zonës dhe punën e palodhshme e çdo dite.

Luftimet e ashpra vazhdojnë në rajon, i cili është pjesërisht i kontrolluar nga separatistët pro-rusë që nga viti 2014.

Related posts

Biden nënshkruan paketën e ndihmës për Ukrainën dhe Izraelin

Xh M

Dramë në Londër, kuajt e arratisur rrëzojnë kalorësit dhe shkaktojnë kaos – lëndohen 4 persona

Xh M

OKB: Situata në Haiti është katastrofike, po vijon të përkeqësohet

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky