Agjencia Zhurnal.mk.

Për shkak të Omicronit shtyhet Davosi, Forumi Ekonomik Botëror pritet të fillojë në fillim të verës

Forumi Ekonomik Botëror sot sërish ka shtyrë takimin e përvitshëm të liderëve botërorë dhe biznesmenëve në Davos, ndërsa e tërë kjo po ndodhë si pasojë e shfaqjes së variantit të ri të coronavirusit i njohur si Omicron.

 

Takimi i mëparshëm është anuluar, e i riu do të duhej të mbahej nga 17 deri më 21 janar, por edhe ai është shtyrë për “fillimin e verës”.

Kushtet pandemike e kanë vështirësuar mbajtjen e takimit global, kanë bërë të ditur zyrtarë nga Forumi Ekonomik Botëror.

Në Zvicër nga e premtja nevojitet certifikata e vaksinimit, të gjithë ata që duan të futen në ambiente të mbyllura. 

Related posts

Raisi: Nuk do të takohem me Biden; nuk do të rinegocioj programin e raketave

Redaksia

Erdogan urdhëron që të hetohet rënia e lirës turke

D V

Putin urdhëron masa të reja për të luftuar koronavirusin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More