Agjencia Zhurnal.mk.

Për shkak të një aksidenti ndërpritet komunikacioni në aksin Strumicë – Vallandovë

Shkup, 15 nëntor – Për shkak të një aksidenti që ka ndodhur në orën 17:30 komunikacioni në aksin rajonal Strumicë – Vallandovë është ndërprerë, informoi Lidhja Automoto e Maqedonisë.

 

Komunikacioni në rrugët e tjera shtetërore është duke u zhvilluar pa pengesa, nëpër rrugë të thata.

Nga LAMM përkujtojnë se që sot fillon obligimi ligjor për posedimin e obligueshëm të pajisjes dimërore në automjete, pavarësisht gjendjes momentale të motit.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Related posts

Rritet numri i të infektuarve në Maqedoni, 47 raste të reja dhe 14 të shëruar

D V

Forum i shoqërisë qytetare të Ballkanit Perëndimor do të mbahet në Shkup

D V

Taravari: Gostivari është institucioni më transparent në Maqedoninë e Veriut, i udhëhequr nga një shqiptarë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More