Agjencia Zhurnal.mk.

Për shkak të mospasjes së kuorumit, ndërpritet seanca për votimin e besimit të Qeverisë

Shkup, 11 nëntor – Për shkak të mospasjes së kuorumit dhe pamundësisë që të konfirmohet rendi i ditës, seanca për votimin e besimit të Qeverisë është ndërprerë dhe siç kumtoi nënkryetari i Kuvendit, Fadil Zendeli, në mënyrë shtesë do të njoftohet gjatë ditës se kur do të vazhdojë seanca.

 

Gjatë numërimit të deputetëve është konstatuar se në seancë janë të pranishëm 60 deputetë, nga të cilët dy janë pozitivë në Kovid-19 dhe marrin pjesë me skafanderë.

Zendeli, gjithashtu, konstatoi se në seancë nuk marrin pjesë as kryeministri e as anëtarë të tjerë të Qeverisë.

Related posts

Gjendja sot nëpër pikat kufitare të Maqedonisë së Veriut

D V

Pendarovski për “Katimerini”: Derisa nuk përparojmë drejt BE-së, forcat nacionaliste do të pushtojnë terrene

D V

Panovski: Zbutja e masave do të shkaktojë shtim të rasteve të reja me virus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More