Agjencia Zhurnal.mk.

Për Kërçovën dhe Strugën nuk do të ketë mësim online

Shkup, 31 gusht – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, konfirmoi se Komisioni për Sëmundje Infektive nuk rekomandon msëim online për Kërçovën dhe Strugën.

 

“Mëngjesin e sotëm Komisioni për Sëmundje Infektive ka shqyrtuar këto kërkesa.

Dhe është vendosur që kërkesat të mos pranohen, respektivisht që edhe atje shkollat duhet të nisin mësimin me prezencë fizike”, u shpreh Venko Filipçe.

Kujtojmë që autoritetet lokale në Strugë dhe Kërçovë, ditë më parë kërkuan që për shkak të gjendjes me Covid-19 mësimi të zhvillohet online në këto dy komuna.

Related posts

Shkurtohet procedura për marrjen e pasaportës së re biometrike për shtetasit tanë në Zvicër

Redaksia

Shtyhet seanca për rastin “Parcelat në Vodno”

Z H

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit në parkun e Shkupit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More