Agjencia Zhurnal.mk.

Për herë të parë në histori tre shqiptare me famë ndërkombëtare “luftojnë” për një çmim

Ditën e dielë (13 nëntor) do të mbahet ndarja e çimeve MTV Europe Music Awards 2022.

 

Prezantuesit e natës së madhe do të jenë Rita Ora dhe bashkëshorti i saj Taika Waititi. Mirëpo duket se këtë natë do ta ‘pushtojnë’ artistet me origjinë shqiptare pasi Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Ava Max janë nominmuar për të njëjtin çmim.

Yjet të cilat do të performojnë hitet e tyre janë nominuar për çmimin “Bashkëpunimi më i mirë” me këngët:

Bebe Rexha dhe David Guetta – “I’m blue”

Dua Lipa dhe Megan The Stallion- “Sweetest Pie”

Ava Max dhe Dj Tiwsto- “The Motto”

Kjo është hera e parë në historinë e “MTV” që tre artiste me origjinë shqiptare garojnë për të njëjtin çmim. Të nominuar për këtë çmim janë dhe shumë të tjerë. 

Related posts

Luana Vjollca për herë të parë publikisht i bën dedikimin romantik partnerit

Lea Muslija

“Hala nuk jam martu”, çfarë i tha Ledri fanses në koncert?

Lea Muslija

“Gjej dikë që të shikon siç e shikoj unë kapuçinon”, Sarah ndan foto me ndjekësit

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More