Agjencia Zhurnal.mk.

Për fundjavë mot me diell dhe i nxehtë, nga e hëna freskim

Shkup, 13 tetor – Gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell me mëngjese të freskëta, ndërsa do të jetë relativisht nxehtë gjatë ditës. Gjatë natës drejt të hënës do të fillojë një valë e masës së ftohtë  ajrore nga veriu, e pëcjellë me erë veriore dhe me rënie të dukshme të temperaturave, sidomos në pjesën veriore të vendit, kumtoi DPHM.

Në fillim të javës së ardhshme, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët me reshje të përkohshme të shiut, sidomos të martën. Të hënën do të fryjë ere mesatare deri e prëforcuar nga drejtimi verior, ndërsa të martën do të fryjë erë e fuqishme jugore.

Temperatua minimale e mëngjesit do të ulet deri në dy gradë, ndërsa maksimalja ditore gjatë fundjavës do të arijë deri në 29 gradë, ndërsa në ditët në vijim deri në 25.

Related posts

Policia në tërësi e zbardhi rastin në Karbinci, nuk ka elemente të veprës penale

Xh M

Xhaferi kryeministër, partitë politike po përgatiten për qeveri teknike dhe për zgjedhje

Xh M

Në numrin e vetëm për raste urgjente 112 ka pasur gjithsej 1.625 thirrje, 39,82 për qind “reale” ndërsa 60,18 për qind të tjera si “thirrje jo urgjente

Xh M