Agjencia Zhurnal.mk.

Pensionohet aktorja Myrvete Kurtishi

Aktorja e mirënjohur shqiptare, Myrvete Kurtishi, është pensionuar të enjten.

 

Ajo ka festuar ditëlindjen e saj të 65-të krahas kolegëve, duke gëzuar një karrierë të suksesshme në aktrim.

Ka qenë faqja e Facebook-ut e Teatrit “Hadi Shehu” në Gjakovë, aj e cila përmes disa fotografive, i ka uruar pensionimin ligjor aktores Kurtishi.

“Sot urojmë Myrvete Kurtishin(Buten) për datëlindjen e 65-të, njëherësh edhe pensionimin ligjor, gjithashtu urojmë shëndet e gjitha të mirat duke e lutur Buten të jetë ashtu siç është, energjike, e fortë dhe kontributdhënëse për Teatrin dhe publikun sepse aktori nuk pensionohet asnjëherë… edhe 100 Bute”, shkruan Teatri “Hadi Shehu”.

Sot urojmë Myrvete Kurtishin(Buten) për datëlindjen e 65 njëherit edhe pensionimin ligjor, gjithashtu urojmë shëndet e…

Posted by Teatri i Qytetit -Hadi Shehu on Thursday, November 18, 2021

Aktorja nga Gjakova është e njohur për rolet e saj të shumta në teatër dhe seriale vendore.

Një ndër rolet e saj më të spikatura mbahet mend ai i ‘Dritës’ në hit-serialin komik “Familja Moderne”, me çka identifikohet edhe sot e kësaj dite.

Related posts

Genta Ismajli sjell pamje nga festa e “Baby Shower”

D V

Marina josh me pozat me fustan transparent nga plazhi

Redaksia

Postoi foto me armë, policja kosovare i përgjigjet ndjekësit pasi i tha të shkoi në veri

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More