Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski uron 22 nëntorin – ditën e alfabetit

Shkup, 22 nëntor – Edhe presidenti i vendit Stevo Pendarovski ka uruar të gjithë shqiptarët ditën e alfabetit shqip, 22 nëntorin.

 

Siç shkruan Pendarovski në urimin e tij, 22 Nëntori ka rëndësi thelbësore për shqiptarët dhe nuk është vetëm festë e tyre nacionale, por një datë të cilën e festojnë me pietet të gjithë qytetarët në Republikën tonë multikulturore dhe shumetnike të Maqedonisë së Veriut.

Унифицирањето на албанската азбука преставува клучен културен, духовен и национален потфат на албанскиот народ. Нашите…

Posted by Stevo Pendarovski on Monday, November 22, 2021

Related posts

Lokalizohet zjarri mbi fshatin Gabrovë të Dellçevës

D V

Osmani-Varhei: Mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare sa më shpejtë

Z H

MSH: Pajisjet më të sofistikuara për covid qendrat do të shpërndahen dhe instalohen

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More