Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

Shkup, 1 nëntor – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

 

Ky takim siç ka njoftuar Pendarovski është realizuar në margjinat e Samitit për ndryshimet klimatike.

Pendarovski është takuar edhe me kryeministrin e Kanadës, Justin Trudeau, princin e dytë të Monakos, kryeministrin e Irlandës, Micheal Martin dhe kancelarin e Austrisë, Aleksandar Shalenberg.

Денес и утре Глазгов е средиштето на светските лидери кои учествуваат на Самитот за климатски промени #COP26….

Posted by Stevo Pendarovski on Monday, November 1, 2021

Related posts

Pas kontrolleve në spital, Kamçev kthehet në burgun e Shutkës

D V

Shtrenjtohen benzinat, lirohet dizeli

Z H

Gjatë 24 orëve të fundit 389 raste të reje me Kovid-19, 308 të shëruar dhe 18 të vdekur

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More