Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski: Mënyra më e mirë për ta shuar një protestë është ta ngjyrosësh politikisht

Shkup, 17 Nëntor – Presindeti i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “24 Analiza” theksoi se studentët që nga viti 1991 me të drejtë kërkojnë kushte më të mira për studime.

 

“Ajo që e shoh nga udhëheqësit e protestave të fundit ishte se kishte fjali korekte, nuk do të donim politikanë në mesin tonë. Mënyra më e mirë për të shuar një protestë është nëse e ngjyros politikisht”, tha Pendarovski.

Ai shtoi se pushteti dhe opozita duhet të gjejnë zgjidhje edhe pse dy palët kanë propozimet e tyre.

“Më e mira është të dakordohen në Kuvend pushteti dhe opozita”, tha Pendarovski.

Related posts

Kryeministri i Pakistanit: Disa pjesë të vendit po duken si det

Xh M

Kievi në pritje të ftesës për samitin e NATO-s në Gjermani

Xh M

Të paktën 23 të vdekur në një aksident me anije në Bangladeshi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More