Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski me bashkëshorten bënë homazhe tek arkivoli i Elizabeth

Londër, 18 Shtator – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, ka shpërndarë një video në profilin e tij në Facebook, në të cilën vërehet se ai së bashku me bashkëshorten e tij kanë bërë homazhe tek arkivoli i Mbretëreshës Elizabeth në Parlament për t’i bërë nderimet e fundit mbretëreshës më jetëgjatë para funeralit të saj nesër.

 

“Beti dhe unë i bëmë nderimet tona për eshtrat e mbretëreshës Elizabeth II, para ceremonisë së varrimit të nesërm në Westminster Abbey,” tha Pendarovski.

Oддавање почит на посмртните останки на Кралицата Елизабета Втора

Со сопругата оддадовме почит на посмртните останки на Кралицата Елизабета Втора, пред утрешната погребна церемонија во Вестминстерската опатија.

Posted by Stevo Pendarovski on Sunday, September 18, 2022

Related posts

Për herë të parë “Izixhet” në relacionin Shkup-Gjenevë

Z.H

Taravari: Arritëm ta mposhtim një shtet të tërë

D V

Bexheti: Nuk duhet të lejojmë largimin e bashkëqytetarëve tanë nga Tetova

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More