Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski emëroi kryetar dhe anëtar të Komisionit për falje dhe anëtar të Komisionit për dekorata dhe mirënjohje

Shkup, 26 nëntor – Presidenti Stevo Pendarovski miratoi vendim për përbërjen dhe emërimin e kryetarit dhe anëtarëve të Komisionit për falje.

 

Siç kumtoi kabineti i Pendarovskit, kryetare e Komisionit për falje është emëruar Uranija Pirovska, ndërsa anëtarë janë emëruar Fehmi Stafa, Lubomir Joveski, Lubomir Mihajlovski, Temelko Ristevski, Erol Rushid, Tomislav Kezharovski, Bozhin Zavri, Safet Aliu, Zora Mitiq dhe Biljana Petkovska.

Uranija Pirovska është emëruar kryetare e Komisionit për falje në venin e Sabit Kranli, ndërsa anëtar i ri i komisionit është gazetari Tomisllav Kezharovski.

Në vend të aktores Sabina Ajrulla, për anëtare të Komisionit për dekorata dhe mirënjohje Pendarovski ka marrë vendim për emërim të aktores Amernis Jovanovska-Nokshiqi.

Related posts

Ministrja Shekerinska për vizitë të parë zyrtare në Republikën e Portugalisë

Z H

Mbështetje e re nga FIZHT – për nxitje të sipërmarrësisë sociale

N E

Tre mjekë nga Maqedonia do të angazhohen për obduksionin në tragjedinë e Bullgarisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More