Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski, Cërvenkovski dhe Ivanovi në tubim shkencor në ASHAM

Shkup, 27 shtator – Akademia e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM) sot dhe nesër organizon tubim shkencor “Shteti Bashkëkohor i Maqedonisë – dy etapa në procesin e formimit dhe zhvillimit të saj: vitit 1941 – 1991 / 1991 – 2021″.

 

Në ditën e parë të tubimit, siç është paralajmëruar, fjalime do të mbajnë presidenti aktual Stevo Pendarovski dhe ish-presidentët Branko Cërvenkovski dhe Gjorgje Ivanovi, Zhivko Kondevi, sheh i Kabinetit të presidentit të parë të shtetit Kiro Gligorov dhe Vllado Popovski, i cili ishte këshilltar në Kabinetin e presidentit Boris Trajkovski.

Fjalim përshëndetës do të ketë edhe kryetari i ASHAM-it, Lupço Kocarev. 

Related posts

Pavle Trajanovit i pengon që në Qeverinë e re do të ketë më tepër udhëheqës shqiptarë se sa maqedonas

Z H

Komuna e Çairit dhe NP “Higjiena Komunale” dezinfektuan dhe pastruan të gjitha xhamitë e Çairit

Z H

Ndahen certifikatat për këshilltarët e rinj të Dibrës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More