Agjencia Zhurnal.mk.

Pendarovski: “Bullgarizimi” është shpikur nga opozita për t’i frikësuar maqedonasit

Shkup, 16 Shtator – Presidenti Stevo Pendarovski, thotë se në 14 muajt e ardhshëm skriningu është absolutisht prioriteti më i rëndësishëm politik për ne. Ai bën thirrje “të merremi me reformat, sepse kemi shumë detyra shtëpie në këtë drejtim”.

 

“Nuk mendoj se ndryshimi i Kushtetutës sot apo në muajt në vijim duhet të jetë prioritet politik i Qeverisë. Por nëse Qeveria që ka shumicën në Parlament mendon ndryshe, nuk mund të them jo. Mendoj se duhet të fokusohemi në gjërat që, ndërkohë që ne negocionim dhe prisnim dy vitet e fundit për të kapërcyer disi bllokadën bullgare, disa gjëra nuk shkuan mirë këtu, veçanërisht në fushën e sundimit të ligjit dhe luftë kundër korrupsionit të lartë”, tha presidenti Pendarovski.

Related posts

Kaevski beson se për 6 muaj do të zgjidhin kontestin me Bullgarinë

D V

Ligji për marrëdhënie pune në rend dite të dy komisioneve

Z.H

Lëvizja BESA: Çka feston BDI-ja?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More