Agjencia Zhurnal.mk.

Pedri ‘i palodhshëm’ në Euro 2020

Kampionati Evropian po hyn në fazën e fundit.

 

Nesër fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Euro 2020”.

Deri në këtë fazë futbollisti që ka përshkruar më së shumi kilometra në fushë është mesfushori spanjoll Pedri që ka bërë 61.5 km në pesë ndeshjet e para, me shpejtësi 30.4km/h.

I dyti pas tij vjen Thomas Soucek me 57.8 km të kaluara.

Ndërsa në vendin e tretë gjendet Jorginho me 57.7km.

Nesër do të përballen Italia dhe Spanja, ku pritet një duel i fortë në mesfushë mes Pedrit dhe Jorginhos. 

Related posts

Pamje që tregojnë se si Messi u lëndua gjatë përballjes PSG – Lille

D V

Spektakël në Staples Center, Lakers mposhtin Miamin pas vazhdimeve

D V

Aksionet e Man United janë rritur me miliona euro pasi njoftuan marrëveshjen me Cristiano Ronaldon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More