Agjencia Zhurnal.mk.

PDSH mban Kuvendin zgjedhorë në Studeniçan, zgjidhet kryetari i Degës (FOTO)

Shkup, 10 dhjetor – Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur Kuvendin Zgjedhore në Studeniçan, mbledhje në të cilën ka zgjedhje organet dhe kryetarin e Degës.

 

Për kryetar të Degës u zgjodh Nimetulla Kadriu, student i diplomuar në degën e Bujqësisë.

Në mbledhjen e kuvendit morren pjesé afersisht 70- kuvendar të ri té kësaj partie.
Të gjithë këtë akt e ka ndjekur nga afer edhe kryetari i kësaj partie Menduhi Thaci.

Sonte, më 10 Dhjetor, u mbajt Kuvendi i Degës Karshiakë ku u zgjodh kryetari i degës dhe anëtarësia e kryesisë së kësaj…

Posted by Sami Rushidi on Friday, December 10, 2021

Related posts

Shënimi i 3 Dhjetorit – Ditës ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuara

Z H

Boçvarski: Zonat dhe hapësirat e mbrojtura në shtet janë jashtë ligjit për ndërtimet të paligjshme

D V

Forumi i gruas të BDI- Çair: Bashkë në takimin e radhës të grave në lagjen Dyqanxhik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More