Agjencia Zhurnal.mk.

Pasi Elon Musk e bleu, ish e dashura e tij Amber Heard deaktivizon llogarinë në “Twitter”

Amber Heard duket se e ka çaktivizuar llogarinë e saj në Twitter brenda disa ditësh pasi ish-i dashuri i saj Elon Musk e bleu gjigantin e rrjeteve sociale, pasi një varg personazhesh të famshëm që kundërshtojnë këtë blerje.

Një kërkim për llogarinë e Amber Heardit në Twitter nuk shfaqi ndonjë rezultat, shkruan DailyMail.

 

Nuk ishte menjëherë e qartë se pse Heard mbylli llogarinë e saj, me disa përdorues të Twitterit që spekulonin se ajo mund të kishte dashur një pushim nga reagimi i ashpër lidhur me gjyqin e saj për shpifje me ish-bashkëshortin Johnny Depp.

Por të tjerët pyesnin veten nëse ish-i dashuri i saj si kreu i llogarisë së saj në rrjetet sociale i dha asaj mendimin e dytë për të qëndruar.

Heard dhe Musk filluan të takoheshin në vitin 2016, duke e bërë publike lidhjen e tyre një vit më vonë pas lidhjes së fshehtë.

Në shkurt të vitit 2018, dolën raportime se dyshja ishin ndarë përgjithmonë.

Dyshja e adresuan ndarjen mes spekulimeve, duke thënë: “Ne do të donim të flisnim për veten tonë. Distanca ka qenë vërtet e vështirë për marrëdhënien tonë, sepse nuk kemi mundur të shihemi shumë”.

“Të gjitha marrëdhëniet kanë uljet dhe ngritjet e tyre, sigurisht”, ishin shprehur ish-çifti.

Heard nuk ishte i vetmi personazh i famshëm që kërkonte të bënte një hap prapa nga Twitter pasi Musk u bë CEO pas një takimi me bordin e rrjetit social, në të cilin ai është aktualisht i vetmi anëtar.

Shkrimtarja e ‘Grey’s Anatomy’, Shonda Rhimes tha se do të largohej nga platforma nëse do të ndodhnin ndryshimet, ashtu si këngëtarja Toni Braxton.

Më shumë personazhe të famshëm u lajmëruan në Twitter për të protestuar ndaj ndryshimeve të ardhshme pasi Musk njoftoi se kishte ndërmend të paguante tetë dollarë për një distinktiv verifikimi, një çmim që ai e zvogëloi nga 20 dollarë.

Protestat në internet erdhën menjëherë pasi Stephen King tha se do të largohej nga platforma nëse do të ngrinte akuza.

“Ata duhet të më paguajnë”, tha ai, duke i bërë jehonë ndjenjave të ndara nga të famshëm të tjerë kundër ndryshimeve të Muskit.

Musk iu përgjigj një postimi në Twitter nga autori i “The Shining” duke u ankuar për tarifën e re, në aludimin e parë se ai planifikoi të rishikonte çmimin nga 20 dollarë në 8 dollarë.

Related posts

Adriana Matoshi: Unë trajtohem ashtu siç e meritoj

Lea Muslija

Kendall Jenner pozon krejtësisht nudo e shtrirë pranë pishinës

Lea Muslija

Zelensky mori pjesë në “Grammy Awards 2022” përmes një video-lidhjeje: Edhe në kohët më të errëta, muzika ka fuqinë të japë shpresë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More