Agjencia Zhurnal.mk.

Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Këtë mëngjes, u bë jehonë si një lajm urgjent se Izraeli kishte granatuar përsëri Rripin e Gazës, e cila është nën kontrollin e Palestinës. Dhe tani një tjetër ka mbërritur – ata po dërgojnë vaksina.

 

Sipas informacionit të fundit të botuar në Twitter nga një gazetar izraelit, Izraeli ka vendosur të dërgojë midis një dhe 1.4 milion vaksina të coronavirusit për palestinezët.

Në kthim, Izraeli do të marrë të njëjtën sasi të vaksinave të reja Pfizer gjatë shtatorit dhe tetorit të këtij viti, u njoftua në Twitter.

Pas pak, postimi u fshi dhe më pas lajmi u botua nga AFP-ja Më herët këtë mëngjes, forcat izraelite goditën Rripin e Gazës, për të cilin ata pretendojnë se është nën kontrollin e militantit Hamas.

Nga ana tjetër, media palestineze pretendon se bombat ranë mbi objektet civile. /Telegrafi/

Related posts

Njihuni me Tibetin, rajoni që për 5 vjet ndërtoi 90 mijë kilometra rrugë të reja

Xh M

Lideri i Koresë së Veriut sërish paralajmëron për përdorimin e armëve bërthamore

Xh M

Konsumatorët europianë vuajnë të parët nga ndalimi i naftës ruse

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More